Mida saab teha ja õppida
Roheviku perepäeval?

Aeg: laupäev, 17. september 2011 alates kell 12
Koht: Vabaduse väljak, Tallinn

 1. Suurim elektriautode esitlus Eestis – kell 12 saabuvad elektriautod Vabaduse väljakule – sõidavad ükshaaval poodiumile esitluseks ning reastuvad väljakule kõigile uudistamiseks.
 2. Elektriauto laadimine – kuidas käib elektriauto laadimine? Kas see on ohtlik? Keeruline? Palju see aega võtab ja maksab? Kahe auto laadimise demonstratsioon Ensto ja ABB paigaldatud laadijatel.
 3. Info, korraldajad
 4. ELMO – elektriautod Eestis – juba vähem kui kahe aasta pärast vurab Eesti teedel sadu elektriautosid. KredEx tutvustab Eesti elektromobiilsuse programmi ELMO ning annab nõu elektriauto ostutoetuse küsimustes.
 5. Keskkonnatelk – katseta kuulmis- ja kompimismeeli; uuri, kuidas taastuvenergiat kodus kasutada; päikesepaneelide ja tuulegeneraatorite esitlus; reoveest ja ventilatsioonist energia ammutamise võimalused; elektrijalgratta tegemise õpetus.
 6. Energia- ja kliimatelk – Energia  Avastuskeskus trikitab elektriga, korraldab kaks elektrietendust, näitab LED-inspireeritud dünaamilisi skulptuure, teeb katseid mikrolainetega ning esitab valitud palasid köögifüüsikast. Millised on suurimad keskkonnariskid ja kliimaprobleemid? Mida nende vastu ette võtta? Euroopa Komisjoni esindus Eestis räägib Euroopa Liidu kliima- ja keskkonnapoliitika eesmärkidest ja arengutest.
 7. Lasteala – Juku Mängumaa pakub elektrilist meelelahutust nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele, kelles pakitseb energia kõige mängulise vastu. Osavust saab proovida elektriautode raadioteel juhtimises, algajad sõitjad saavad tutvust teha akuautodega, päris väikestele lükand- ja pedaalautod.
 8. Elektriliikurid
 9. Ökosõidu akadeemia – fossiilkütust põletava autoga on võimalik märksa säästlikumalt sõita. Kuidas, õpetab Niguliste autokooli ja Tallinna Ülikooli õppejõud Heli Ainjärv. Huvilised saavad koos õppejõuga linnaliikluses uut sõidustiili harjutada.
  Elektriautode proovisõit – huvilised saavad linnaliikluses tasuta elektriauto rooli keerata.
 10. Tervislik toit – hea toit ravib meele ja parandab tervise. Kõik on oodatud end kosutama Eesti tippkoka Angelica Udekülli maitsva toiduga, mis on inspiratsiooni ammutanud Uuest Põhjala Toidust.