Konverentsi eesmärk

Aeg: 16. september 2011 kell 09.00-16.30
Koht: Riigikogu konverentsisaal, Tallinn
Keel: eesti ja inglise, sünkroontõlge
Osavõtt: tasuta, registreerumine on lõppenud. Riigikogu hoonesse pääsemiseks tuleb kaasa võtta isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass).

Maailma rahvastik paisub peagi seitsme miljardini. Kõigil neil inimestel on soov osa saada hüvedest ja mugavustest , mida kaasaegne tsivilisatsioon suudab pakkuda. Koos majanduse paisumisega on hüppeliselt kasvanud ka energiatarbimine, energiatõhusus mitte nii väga. Näiteks keskmine auto tarbis 50 aastat tagasi sama palju kütust kui tänapäevalgi.

Hüvede ja ökosüsteemi kandevõime vastuolu ületamiseks loodavad teadlased ja valitsused abi majanduse rohelistele rööbastele suunamisest.

Konverents “Puhas energia ja transport” süveneb rohelise majanduse võimalustesse energia- ja transpordisektoris. See tähendab, et tuleb leida uusi energia saamise viise, suurendada taastuvatest allikatest toodetud energia hulka ning ehitada üles uudne energiatõhus ja puhas transpordikorraldus.

Konverents:

  • uurib, millised on majanduse keskkonnahoidliku turgutamise väljavaated Põhjamaades ja Eestis ning millised valdkonnad on kujunemas rohelises majanduses kõige edukamateks;
  • vaatleb kliima- ja keskkonnasõbralike tegevuspõhimõtete ärilisi rakendusvõimalusi;
  • esitleb taastuvenergia terviklahendusi nii mikro kui ka makro tasandil;
  • tutvustab säästva (linna)transpordi arengusuundi.

Korraldajad loodavad, et arutelude tulemusel võimendub rohelise majanduse kandepind, lisandub uusi algatusi ning tiheneb koostöö Läänemere piirkonnas. Ettevõtjatel tekib tahe nn roheliste võtete juurutamiseks äritegevuses, poliitikad kohanduvad täpsemalt uue majanduse vajadustega ning tarbijad muutuvad keskkonnateadlikumaks.

Teemadel arutlevad asjatundjad Eestist ja Põhjamaadest.

Konverentsi sihtrühm: poliitikud, poliitikakujundajad, ametnikud, omavalitsused, teadlased, kogukondade esindajad, ettevõtjad.

Korraldajad: Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis, Soome Suursaatkond Tallinnas, Tallinna Keskkonnaamet
Toetajad: POWER piirkondadevaheline programm, Euroopa Regionaalarengu Fond, Interreg IVC, Tartumaa Omavalitsuste Liit, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, ClearChannel, My City Hotel, Postimees, Kuku raadio, auto24.ee

Keskkonnafestival Rohevik keskendub septembris 2011 kolmel päeval rohelisele majandusele ja vaatab tulevikku:

  • 15. september konverents “Kaasaegsed ökolinnad. Roheline majandus Läänemere piirkonna arendajana” (Tartu)
  • 16. september konverents “Puhas energia ja transport” (Tallinn)
  • 17. september kogu pere päev “Meie tulevik – elektrisõidukid” (Tallinn)
  • Rohevik soovitab: 18. september autovaba päev Tallinnas